Rapport: ITSM 2020

ESM itsm verktyg

Den första chocken från omställningen under de senaste 5 månaderna har passerat och det som verkade otänkbart igår är nu vår vardag. Under denna tid har många företag fått en stor erfarenhet av taktiska krisåtgärder, men nu är det dags att tänka om och använda möjligheterna som den tiden har gett oss.

Freshworks har frågat flera tankeledare vad de tycker att IT-organisationer behöver fokusera på 2020 och framåt och delar med sig av informationen i rapporten, som handlar bland annat om att:

  • Bottar kommer att ta plats i frontlinjen som primära problemlösare
  • Medarbetarupplevelsen är inte längre valfri
  • Människorna bakom tekniken
  • Ett företag, en serviceupplevelse

Ladda ner rapporten för att få veta mera (filen kommer direkt till din e-post adress):

    Genom att skicka in detta formulär godkänner jag att Swedbyte får lagra och använda mina personuppgifter (Privacy Policy).

    Vi använder cookies för att du ska få en obegränsad och användarvänlig upplevelse. Om du fortsätter att använda webbsidan godkänner du vår cookiespolicy.